O prowadzeniu księgowości - O księgowości

Dla twojej firmy: biuro rachunkowe warszawa ochota

Prowadzenie rachunkowości

Kwestia prowadzenia księgowości dotyczy każdego kto ma jakiś biznes. Nawet przy najprostszej formie działalności gospodarczej jest sporo formalności...i wymogów do spełnienia odnośnie księgowości.
Co p

O prowadzeniu księgowości - O księgowości biuro rachunkowe warszawa ochota
rawda małe firmy osób fizycznych mogą rozliczać się z urzędem skarbowym w formie ryczałtu i mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku vat co jednak nie zmienia faktu, że jakieś wymogi muszą spełnić. Natomiast przy prowadzeniu firmy z podatkową księgą przychodów i rozchodów, z zarejestrowanym vatem to jest sporo roboty. Księguje się praktycznie wszystko. Księga przychodów i rozchodów jest o krok od pełnej rachunkowości - czyli Ksiąg Handlowych. Przy pełnej księgowości należy zaksięgować każdą operację.


Gdzie szukać info o podatkach?

Coraz większa liczba osób zastanawiających się nad jakąkolwiek inwestycją czy założeniem własnej firmy, sięga do źródeł internetowych. Na forach można bowiem znaleźć wypowiedzi o tym, w jaki sposób radzić sobie z wypełnianiem rozliczeń podatkowych czy wniosków o dofinansowania. Siadając do takich dokumentów samotnie, mogłoby to skończyć się popełnieniem wielu błędów, zwłaszcza jeśli nie mamy na co dzień do czynienia z wypełnianiem formularzy. Internet stanowi pewne biuro rachunkowe, otwarte codziennie, niezależnie od pory dnia czy nocy. Właśnie z tego powodu, obserwując poszerzające się tendencje do sięgania do wirtualnej sieci, przedstawiciele klasycznych biur rachunkowych zaczęli otwierać strony, na których umieszczali informacje o tym, w jaki sposób inwestować czy dbać o swoje finanse, ale także możliwość obsługi internetowej. Niejednokrotnie zdarza się, że taka internetowa korespondencja stanowi tak dobry kanał komunikacyjny, jak rozmowa telefoniczna. Wszystko zależy od tego, czy mamy do czynienia z godnym polecenia biurem rachunkowym.


Wiedza o podatkach

Rachunkowość i finanse to jedne z najbardziej znienawidzonych przez studentów przedmiotów. Zaliczenia takie są niezwykle trudne i wymagające. Niejednokrotnie zdarza się, że trzeba spędzić wiele godzin przy książkach, by nauczyć się prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, dokonywania bilansów czy wypełniania rozliczeń PIT. Jeśli jednak studentowi uda się przebrnąć przez wszystkie trudne zadania i obronić pracę dyplomową, może podjąć pracę w miejscach takich, jak biuro rachunkowe. Takie biuro zmusza jednak do znacznie bardziej skomplikowanych zadań, niż te, przed którymi studenci stoją na studiach. Właśnie z tego powodu, uczelnie wyższe, starające się odpowiednio przygotować studentów poprzez organizację praktyk w ich przyszłym miejscu pracy. Biura rachunkowości bardzo chętnie zatrudniają stażystów, którzy nie tylko uczą się, w jaki sposób wypełniać dokumenty. Biuro rachunkowe to przede wszystkim miejsce, w którym istnieje możliwość spotkania z klientem i przedstawienia jego sytuacji finansowej.


Co to jest PTU?

Podatek od towarów i usług, PTU (ang. Value Added Tax, VAT) ? podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu.

W Polsce został wprowadzony przez ustawę z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. z 1993 r. Nr 11, poz. 50). Jednak konieczność harmonizacji polskiego prawa podatkowego z prawem UE zmusiła polskiego ustawodawcę do uregulowania tej kwestii w nowej ustawie o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054).

Twórcą koncepcji tego podatku był niemiecki przedsiębiorca Carl Friedrich von Siemens, który w swoich pracach z 1920 roku wyłożył jego ideę1, ale powszechnie za twórcę VAT uważany jest francuski ekonomista Maurice Lauré

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug


Księgowość cię przerasta

Drobne, jednoosobowe działalności osobowe to jedne z najpopularniejszych klientów biur rachunkowych. Najczęściej, gdy w grę wchodzi branża spożywcza, tekstylna, odzieżowa czy edukacyjna, drobni przedsiębiorcy zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób rozliczać się z fiskusem lub wypełniać niezbędne formularze do Urzędu Skarbowego. Właśnie dlatego decydują się na biuro rachunkowe, które reprezentuje jego interesy. Właściciele mikroprzedsiębiorstw mogą mieć nadzieję nie tylko na szybkie poradzenie sobie z prowadzeniem dokumentacji finansowej, ale przede wszystkim z profesjonalnym doradztwem. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że klienci przychodzący do biura rachunkowego, potrzebują także fachowej porady, w sprawie przydzielenia kredytów od banków oraz uzyskiwania dofinansowań z przeróżnych instytucji. Biuro rachunkowe powinno jednak cechować się uczciwością, terminowością i profesjonalizmem, dlatego nie należy wybierać pierwszego o którym przeczytamy w lokalnej gazecie. Warto zapytać znajomych, czy nie korzystali z podobnych usług.